Kaasamine ja kaasatus on ELUs oluline

Üha enam on aktuaalne teema kaasav hariduskeskkond, selle loomine, uudsete lahenduste leidmine ning rakendamine. Näiteks üldhariduskoolides käivate füüsiliste, nägemis- või kuulmispuuetega lastele võiks sport ja kehaline kasvatus olla üha enam kättesaadav ja tavaline koolitund. Sportlik ja aktiivne keskkond on motiveeriv ja käivitav, süstides erivajadustega inimestesse tahetjõudu, hakkamasaamist. Projekti raames koostatakse vastavad juhendmaterjalid ja õppevahendid ning viiakse materjale tutvustavaid koolitusi.

Projekti eesmärk

Eesmärk on kaasata võimalikult paljude üldhariduskoolide, spordiklubide ja huvikoolide Rahvusvahelisse Paralümpiakomitee (IPC) Agitos Fondi poolt välja töötatud programmi I`mPossible kohandades seda Eesti tingimustele. Projekti raames koostatakse vastavad juhendmaterjalid ja õppevahendid ning viiakse materjale tutvustavaid koolitusi.

Läbi projekti on võimalik propageerida paralümpia liikumise visiooni, tutvustada läbi abimaterjalide sportlike tegevusi spetsialistidele, kes oma töös puutuvad kokku erivajdustega inimeste liikumise, treenimise ja õpetamisega.

Juhendaja(d)

KP

Kirsti Pedak

pkirsti@tlu.ee

Kaasjuhendaja(d)

M

Mikola Misjuk

mikola.misjuk@tlu.ee

#Kaasamine ja kaasatus #Elu on I`mPossible

Rühma liikmed

S
Sven
V
Vladislav
G
Grete
M
Marlen
O
Oliver Johannes
K
Kristjan
Kehakultuur (2)
Rekreatsioonikorraldus (2)
Kultuuriteadus (1)
Reklaam ja suhtekorraldus (1)
Kaasamine ja kaasatus on ELUS oluline

Rühma materjalid

ELU-Kaasamine-vahekokkuvõte.pptx (14.6 MB) Vahearuande ettekanne
Kaasamine ja kaasatus on ELUs oluline-15.12. esitlus.pptx (11.75 MB) Projekti kaitsmise ettekanne

Rühma liikmed

M
Maarja-Lill
K
Kirsti
M
Merrild
Kehakultuur (2)
Psühholoogia (1)
Group 2

Rühma materjalid

Rühma liikmed

M
Melissa
H
Heinrich
Kehakultuur (2)
Group 3

Projekti raames valminud õppematerjali maht on 407 lehekülge. Õpetaja käsiraamat koos tunniteemadega ja õpilastele suunatud töölehtedega. 

„I’mPOSSIBLE” on haridusprogramm, mille on välja töötanud ja rahastanud Rahvusvahelise Paralümpia arendusüksus Agitos Fond. Programmi eesmärk on levitada paraolümpia väärtusi ja paraolümpia liikumise visiooni noortele inimestele üle kogu maailma. Programmi nimigi ütleb, et paraolümpiasportlased töötavad julgelt ja kindlameelselt oma eesmärkide nimel, saavutades seeläbi uskumatult palju. Toetudes inspireerivate parasportlaste lugudele, on „I’mPOSSIBLE” programmi eesmärgid:

1)inspireerida ja ergutada noori, näitamaks neile, et parasportlaste eeskujul on võimalik sihikindluse, julguse ja inspiratsiooni abil saavutada uskumatult palju; 2) avardada õpilaste arusaamu ja suhtumist erivajadusega inimestesse ning seeläbi kaasata neid läbi paraspordi. Programm on mõeldud õpetajatele ning õpilastele vanuses 6–18. Programmis on suur hulk lihtsaid ideid ja nippe, mille abil saab õpilastele selgitada paraolümpia väärtusi, parasporti üldiselt ning parasportlaste märkimisväärseid saavutusi kogu maailmas. Juhendis on välja toodud tegevused erinevatele vanusegruppidele: 6–8-, 9–12-, 13–15- ning 16–18aastastele. Selles juhendis tutvustatakse ja selgitatakse „I'mPOSSIBLE” programmi sisu ning antakse edasi teadmisi ja arusaamu paraolümpialiikumisest, paraolümpia väärtustest ja paraspordist üldiselt.

Projekt valmis koostöös Eesti Paralümpiakomiteega. Marerjalid on kättesaadavad tutvumiseks Eesti Paralümpiakomitee kodulehel. 

Rühma materjalid

KAASAMINE JA KAASATUS ON ELUS OLULINE VALMINUD MATERJALIDE KÄTTESAADAVUS.pdf (70.15 KB) vALMINUD ÕPPEMATERJALI KÄTTESAADAVUS

Rühma liikmed

R
Rebecca
K
Kristjan
K
Kathy-Karmen
Kehakultuur (1)
Haldus- ja ärikorraldus (1)
Grupp 5