Hiina filmikuu

Projekti algatajad on TLÜ Aasia Uuringute magistrandid ja projekti idee on kooskõlastatud kino Sõprusega. Idee on luua uus üritus, mis võiks tulevikus hakata elama oma elu ka TLÜ ELU väliselt.

Projekti eesmärk

Projekti põhieesmärk on tutvustada Eesti filmivaatajale seniavastamata või varju jäänud Mandri-Hiina filme. Meie taotlus oleks säilitada poliitilist neutraalsust ja avada filmide abil tavaliste inimeste sisemaailmu ja vaatenurki. Unistuse eesmärk oleks tugevdada kahe kultuuri vahelist üksteisemõstmist ning vaadata eelarvamustest ja klišeedest kaugemale.

Projekti elluviimise jooksul loodame luua erialadevahelise meeskonna, mis saaks jätkata koostööd ka tulevikus. Kui esimene Hiina filmikuu osutub edukaks, siis saaksime jätkata uue traditsiooniga ka eraviisiliselt ja ülikooli väliselt.

Idee sai alguse minu (Sergei Kibus) magistritöö teemast - uurin Hiina animatsiooni ajalugu ja tänapäevast olukorda. Oma taustalt olen tegutsev anima-režissöör ja olen olnud pidevas kontaktis kaasaegsete hiina animaatoritega ning teiste Hiina filmivaldkonna tegijatega: produtsentidega, levitajatega, kriitikutega. Mandri-Hiina filmivaramu on Euroopas suhteliselt avastamata, kuid on hakanud vaikselt viimaste aastate jooksul populaarsust koguma. Tänu PÖFF’ile on huvi tõusnud ka Eestis.

Juhendaja(d)

RV

Riho Västrik

vastrik@tlu.ee

Kaasjuhendaja(d)

KO

Kairit Ojang

kairit.ojang@tlu.ee

KO

Kairit Ojang

kounapuu@tlu.ee

Group members

M
Mari
M
Marten
M
Margo
M
Maarit
S
Sirly
G
Gertrud
Aasia uuringud (3)
Reklaam ja suhtekorraldus (2)
Õigusteadus (1)
Rühm 1

Group members

J
Jelena
S
Sergei
M
Maiken
Nüüdismeedia (1)
Aasia uuringud (1)
Audiovisuaalne meedia (1)
Rühm 2