Proovikivi ja "Koos suudame" - inspireerime noori oma kogukonda panustama!

Selles projektis on sul võimalik osaleda haridusalgatuse Proovikivi (proovikivi.ee) tegevuses ja saada osa konkursi "Koos suudame" korraldamise kogemusest ning sellega kaasnevast. Kui sind huvitab sündmuste korraldamine, noorte ja õpetajate toetamine (materjalid, metoodika, üritused), kestlik areng, meedia/turundus, veebipõhise kogukonna loomine, siis see projekt võib olla just sulle! Korraldame seni parima "Koos suudame" konkursi ning inspireerime noori ja nende juhendajaid üle Eesti!

Kõigepealt üldisest eesmärgist:

Proovikivi on algatus, mille eesmärk on muuta haridus elulisemaks ja praktilisemaks viies laste ja noortega tavapärase õppetöö ning noorsootöö raames ellu projekte, mis annavad panuse mõne olulise probleemi lahendamisse ja kogukonna/ühiskonna arengusse. Meie visioon on aastaks 2035 koos noorte nende juhendajate-õpetajate ning erinevate kogukondadega anda oluline ja mõõdetav panus Eesti ning ühtlasi maailma kestlikusse arengusse (panustame Eesti 2035 strateegiasse)! Lisaks on üks meie suur eesmärk muuta haridus elulisemaks ja praktilisemaks: usume, et hariduse üks oluline osa on õppida olema aktiivne kogukonna liige ja meeskonnamängija, kes tahab ja julgeb luua muutusi. Sellel semestril on Sul võimalus ELU projekti raames aidata sellele eesmärgile kaasa!

Selle projekti kitsam eesmärk on ellu viia seni parim "Koos suudame" konkurss.  Konkursile kutsume 6.-12. kl noori ja nende juhendajaid, kellest silmapaistvamaid tunnustame kooliaasta lõpus. Konkursi ellu viimiseks on vaja selle kohta infot levitada erinevatel viisidel, toetada osalejaid ja ette valmistada tähistamise sündmus. Vt. eelmise aasta sündmise pilte: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=Proovikivi&set=a.542313154169135  Meie partneriks on ka Siseministeerium, kellega ELU tudengid kindlasti mingil määral kokku puutuvad.

MH

Maarja Hallik

maarjah@tlu.ee

MS