Värvid keeles, kultuuris ja ajaloos

Miks on muru roheline või kas ikka on? Miks peeti vanu kreeklasi värvipimedaks? Mitu värvisõna võib keeles olla? Miks meile meeldib musta kanda? Miks on sinine paljude lemmikvärv? Kas roosa on poiste või tüdrukute värv? Projekti käigus püüame leida vastused neile ja ka paljudele teisele küsimustele. Projekt keskendub värvikeele, värvipsühholoogia ja värvide ajaloo käsitlustele. Projekti uurimissuund otsustatakse esimestel kohtumistel koostöös üliõpilastega.

Projekti eesmärk ja alaeesmärgid lepitakse kokku esimeste kohtumiste käigus meeskonnatööna. Näiteks võib see olla ühe keeleandmestiku moodustamine, kus kogutakse nii palju värvidega seotud väljendeid kui inimesed öelda oskavad, või uurimus enamkasutatavatest autovärvidest Eestis. Just selliseid inspireerivaid "asju" on sinu eelkäijad üliõpilased meeskonnatööna teinud.

MU

Sander
Kristiina
Kutsepedagoogika (2)