Ringbiomajandus - mikrokraadiprogrammi arendamine

ELU projekti raames on võimalus luua mikrokraadiprogramm ringbiomajanduse teemal. See on koostöine arendustegevus, mis annab uusi teadmisi, oskusi ja kogemusi, kuidas välja töötada ja piloteerida täiskasvanuõppijale mõeldud kompleksne koolitusprogramm. Arendusprotsessi on kaasatud piirkondlikud ja valdkondlikud osapooled, ülikooli erinevate valdkondade inimesed sh haridus, loodus, kommunikatsioon. See on võimalus omandada koostööoskusi ja kogeda meeskonnatööd (juhtimine, osalemine). Edukalt läbinuna omandatakse sisulisi teadmisi järgmistest teemadest: ringbiomajandus, rohepööre, jätkusuutlik ja vastutustundlik juhtimine, elukestva õppe raamistik ja praktiline korraldus, digiõpe. Projekti tulemusena sünnib mikrokraadiprogrammi prototüüp (sh materjalide loomine, metoodika piloteerimine), mida on testitud potentsiaalses sihtrühmas (sh ettevõtted, kohalikud omavalitsused, kogukonnad). Meeskonnaliikmel on olemas valmidus ise mikrokraadiprogrammi käivitamises osaleda.

Projekti eesmärk

Projekti eesmärk on välja arendada mikrokraadiprogramm ringibiomajanduse teemal. Täiendusõppevormis väljaarendatav programm panustab Euroopa rohelise kokkuleppe eesmärkide saavutamisse. Euroopa rohelise kokkuleppe eesmärk on muuta Euroopa 2050. aastaks kliimaneutraalseks, hoogustada majandust keskkonnahoidliku tehnoloogia abil, luua jätkusuutlik tööstus ja transport ning vähendada saastet. Tänasel tööturul on aga puudu eri profiiliga tööjõust (sh juhid, spetsialistid), kes suudaksid sellist muudatust süsteemselt ja praktiliselt ellu viia.

Projekti ülesanded hõlmavad: 1) turuvajaduse analüüs (millist Eesti arengu ja tööjõuturu probleemi lahendab, milliseid tulevikuoskusi lahendab); 2) sihtrühma põhjendus ja nõudlus tööjõuturul (kuidas on määratletud potentsiaalne sihtrühm? kui suur see on hinnanguliselt? millised on teiste kõrgharidusasutuste koolituspakkumise sel teemal?); 3) koostööpartnerid ülikooli sees ja väljas (kellega koostöös programm ellu viia?); 4) programmi ülesehitus (sh ainekursused, periood); 5) õppe läbiviimise meetodid ja tehnilline lahendus (prioriteet digiõpe); 6) kommunikatsiooni- ja turundustegevused; 7) eelarveprojekt; 8) meeskond.   

Programmi väljatöötamise raames on oluline uurida erinevaid sihtrühmasid nt maakondlikud arenduskeskused, ettevõtted, kohalikud omavalitsused ja nende liidud, kogukondlikud initsiatiivid), mis on seotud ringbiomajanduse valdkonna arendamise ja elluviimisega. Tuleb teha rohkem koostööd mõnes valitud piirkonnas.  

 

Juhendaja(d)

KM

Katrin Männik

katrinm2@tlu.ee

Kaasjuhendaja(d)

KP

Kai Pata

kpata@tlu.ee

#Mikrokraadiprogramm #ringbiomajandus #elukestev õpe #rohepööre #kestlik areng #ESG

Projekti liikmed

A
Alina
T
Tõnu
K
Kristiina
M
Marika
K
Kairi
L
Liisa
K
Kaisa
K
Karmel
K
Kaire
J
Johannes
T
Triin
K
Kert
Organisatsioonikäitumine (2)
Keskkonnakorraldus (1)
Sotsioloogia (1)
Nüüdismeedia (1)
Haldus- ja ärikorraldus (1)
Molekulaarne biokeemia ja ökoloogia (1)
Psühholoogia (1)
Andragoogika (1)
Keskkonnakorraldus (1)
Haldus- ja ärikorraldus (2)