Usalduse ehitamine

Uuringud näitavad, et kui noortel puudub usalduslik suhe mõne täiskasvanuga, võib see olla enese ja keeruliste olukordadega toimetulekul riskifaktoriks. Usaldusliku suhte loomisel on võtmeisikuks täiskasvanu, kelleks võib olla noorsootöötaja, huvijuht, õpetaja, treener jt. ELU käigus töötame varasema uuringu (Nugin, Unt, Roosalu 2022) käigus loodud tõrjutusriskis noorte persoonadega ning arutame läbi võimalikke stsenaariumeid noorte toetamiseks usalduse loomise ja hoidmise põhimõtteid silmas pidades. ELU lõpus korraldame avatud töötoad ja koondame kokku meie õpikogemused ja protsessi tulevaseks õppematerjaliks.

Projekti eesmärk

Projekti eesmärk on kaardistada juba toimivaid viise, aga samuti arendada välja ja  testida praktilisi lahendusi usalduse ehitamiseks töös (tõrjutusriskis) noortega, sh olulistes võrgustikes noorte ümber.

Projekti liikmed

Riigiteadused (1)
Sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse (1)
Eripedagoog-nõustaja (1)
Psühholoogia (1)
Sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse (1)
Psühholoogia (1)
Sotsiaaltöö (2)
Andragoogika (1)
Sotsiaaltöö (1)

Projekti materjalid

ELU projekti portfolio.docx (58.36 KB) Portfoolio

Participants

L
Liisa-Helena Tagam
T
Triin Oldekop
M
Merit Andresoo
C
Carmee Lisette Pomerants
T
Tiina Uibo
R
Riin Reinpalu
L
Lisa Kõllamõts
C
Carl-Tristjan Seeberg
D
Diana Loit
K
Kirill Dremljuga
K
Ksenia Aleksejeva

Lisainfo viitamise ja õiguste kohta

Projekti tulemustele viitamisel kasutatakse APA7 viitamissüsteemi.
Kui tööl on rohkem kui 20 autorit, kirjutatakse välja esimese 19 autori nimed, kolm punkti ja viimase autori nimi. Kui autoreid on alla 20, kirjutatakse välja kõikide autorite nimed.