Ida-Virumaa kehakultuurikollektiivide entusiastlikust algatusest Eesti suusaspordi eestvedajaks

Tulevasel talvel antakse start Pannjärvel asuva Alutaguse Puhke- ja Spordikeskusest mitte ainult kohtlajärvelastele talisportlikku väljakutset pakkuv Alutaguse maraton, vaid üks suusamaratonidest, mis tänaseks tänu entusiastlikele eestvedajatele jõudnud pikamaasuusatamise maailmakaardile.
Kuidas kujuneb ühest kohalikust üritusest liikumisharrastust toetav, arendav ja propageeriv puhke- ja spordikeskuse tõmbenumber? Kes ja mis on sellise ürituse taga? Milline on ühe spordiürituse mõju kohalikule kogukonnale? Millised on õppetunnid, mida jagada teiste spordielu korraldajatega?
Projekt toimub koostöös Kaarel Zilmeri ja Tiit Pekk'ga. Projekti käigus tuleb töötada läbi kõikvõimalikud allikad, kus on kajastatud Alutaguse Suusamaratoni ning intervjueerida maratoni korraldamisega seotud inimesi. 
Alutaguse suusamaratoni kujunemislugu ja arengut kirjeldav ülevaade, mille alusmaterjal on koostatud selliselt, et see sobiks nii ürituse turundamiseks (lood, juhtumid, fotod, statistika) kui suusaspordi ajalugu täiendavaks väljaandeks.

Log in to see a detailed description

Supervisor(s)

RT

Reeda Tuula-Fjodorov

reedat@tlu.ee

KZ

Kaarel Zilmer

kzilmer@tlu.ee

#ajalooline ülevaade #suusamaraton #liikumisharrastus