Ida-Virumaa kehakultuurikollektiivide entusiastlikust algatusest Eesti suusaspordi eestvedajaks

Tulevasel talvel antakse start Pannjärvel asuva Alutaguse Puhke- ja Spordikeskusest mitte ainult kohtlajärvelastele talisportlikku väljakutset pakkuv Alutaguse maraton, vaid üks suusamaratonidest, mis tänaseks tänu entusiastlikele eestvedajatele jõudnud pikamaasuusatamise maailmakaardile.
Kuidas kujuneb ühest kohalikust üritusest liikumisharrastust toetav, arendav ja propageeriv puhke- ja spordikeskuse tõmbenumber? Kes ja mis on sellise ürituse taga? Milline on ühe spordiürituse mõju kohalikule kogukonnale? Millised on õppetunnid, mida jagada teiste spordielu korraldajatega?
Projekt toimub koostöös Kaarel Zilmeri ja Tiit Pekk'ga. Projekti käigus tuleb töötada läbi kõikvõimalikud allikad, kus on kajastatud Alutaguse Suusamaratoni ning intervjueerida maratoni korraldamisega seotud inimesi. 
Alutaguse suusamaratoni kujunemislugu ja arengut kirjeldav ülevaade, mille alusmaterjal on koostatud selliselt, et see sobiks nii ürituse turundamiseks (lood, juhtumid, fotod, statistika) kui suusaspordi ajalugu täiendavaks väljaandeks.

The aim of the project

Kui ELU projekti eesmärk on  koostada ajalooline ülevaade Alutaguse suusamaratoni kujunemisest  kehakultuurikollektiivide entusiastlikust algatusest Eesti suusasporti eestvedavaks sündmuseks, siis sellel on ka kaugemale ulatuv perspektiiv üldistada suusamaratoni kogemusi, andes selle põhjal võimalikele arendatavatele keskustele põhimõttelisi soovitusi mistahes piirkonna liikumisharrastuseks vajaliku taristu ja sellest lähtuva tegevuse arendamiseks.

Supervisor(s)

RT

Reeda Tuula-Fjodorov

reedat@tlu.ee

KZ

Kaarel Zilmer

kzilmer@tlu.ee

#ajalooline ülevaade #suusamaraton #liikumisharrastus

Project members

A
Aleksei
K
Külli
S
Siim
A
Angelina
H
Helen
T
Triin
A
Andres
M
Merke
S
Sander
E
Emma
A
Anneli
Kehakultuur (3)
Rekreatsioonikorraldus (2)
Matemaatika, majandusmatemaatika ja andmeanalüüs (1)
Kehakultuur (3)
Rekreatsioonikorraldus (2)

Project materials

ELU Alutaguse maratoni lugu_0.pdf (1.24 MB) Lõpptulemus: koostatud ajalooline ülevaade
ELU 2022 Alutaguse_0.docx (24.45 KB) Projekti Portfoolio
ELU Artefaktide andmebaas.xlsx (15.55 MB) Lõpptulemus: Artefaktide andmebaas
ELU Intervjueeritavad.xlsx (101.49 KB) Intervjueeritud asjalised
ELU Koosolekute protokollid.docx (83.86 KB) Koosolekute protokollid
ELU Suusamaratoni ajalugu (tööfail).xlsx (45.48 KB) Tööfaili näidis