Tervisemuuseumi tegeluseksponaadid „Easõbralik ruum“

Projektis luuakse Eesti Tervisemuuseumile üksikasjalikud kirjeldused kahele interaktiivsele digitaalsele mängule – “Easõbralik avalik ruum” ja “Easõbralik kodune ruum” – mille alusel Tervisemuuseum laseb hiljem programmeerida interaktiivsed tegelusvahendid oma vananemisele pühendatud aastanäituse jaoks.

Projekti eesmärk

Kahe tegeluseksponaadi “Easõbralik avalik ruum” ja “Easõbralik kodune ruum” üksikasjalikud kirjeldused, mis on sisendiks programmeerijatele.

  1. Easõbralik avalik ruum  

Tegeluseksponaadi kasutaja saab teadmised, kuidas kohandada avalik ruum easõbralikuks.

Näitusekülastajale esitatakse visualiseeritud paik avalikus ruumis, nt Patkuli trepid või Tallinna Kaubamaja toiduosakond vmt. Külastaja peab kujundama valikus olevaid elemente kasutades keskkonna, kus saaks hõlpsasti hakkama kõik, sh vanem inimene, kelle võimekused on muutunud läbi normaalse vananemise ning vanemaealiste seas väga levinud haiguste ja tervisepiirangute tõttu. Kui külastaja vajutab nupule "valms", kuvatakse tema pildi kõrvale tõenduspõhine "ideaalpilt" koos olulistele elementidele viitavate selgitustega.

 

2. Easõbralik kodune ruum

Tegeluseksponaadi kasutaja saab teadmised, kuidas kohandada kodune ruum easõbralikuks.

Näitusekülastajale esitatakse visualiseeritud tuba ning nimetatakse inimeste vanused, kes seda ruumi kasutavad. Külastaja peab kujundama valikus olevaid elemente kasutades neile inimestele sobiliku keskkonna. Kui külastaja vajutab nupule "valms", kuvatakse tema pildi kõrvale tõenduspõhine "ideaalpilt" koos olulistele elementidele viitavate selgitustega.

Tööd juhendab Kersti Möldre Tervisemuuseumist.

 

Projekti liikmed

Kogukonnatöö vananevas ühiskonnas (2)
Tervisejuht (1)
Sotsiaaltöö (2)
Keskkonnakorraldus (1)
Bioloogia (kõrvalerialaga) (1)
Kutseõpetaja (1)
Kogukonnatöö vananevas ühiskonnas (2)
Kultuuriteooria ja filosoofia (1)
Psühholoogia (1)

Projekti materjalid

Participants

K
Krista Mulenok
K
Kadri Vinni
K
Kirsika Algre
A
Anu Zinovjev
K
Kaisa Karu
G
Getlyn Meite
E
Eda Riin Reinok
N
Natalja Neverovskaja
P
Pille Lumi
K
Kristina Friedberg
T
Triinu Jõesoo
R
Roberta Elisabeth Kollo

Lisainfo viitamise ja õiguste kohta

Projekti tulemustele viitamisel kasutatakse APA7 viitamissüsteemi.
Kui tööl on rohkem kui 20 autorit, kirjutatakse välja esimese 19 autori nimed, kolm punkti ja viimase autori nimi. Kui autoreid on alla 20, kirjutatakse välja kõikide autorite nimed.