Green Railway II

Green Railway II projekt

Projekti eesmärk

Eesmärgiks oli koostöös Haapsalu Raudtee-ja sidemuuseumiga pakkuda erinevaid tootedisaini ja graafilise disaini lahendusi rahvusvahelise projekti raames. Projekt Green Railway II keskendub oma objektide ja teenuste arendamisel erinevate külastajasegmentide (tavalised külastajad, vanurid, lapsed, vaegkuuljad, -nägijad, vaimsete probleemidega etc) ligipääsetavuse tagamisele. Eelkõige on oluline, et kasutusvõimalused ja riskid oleks läbi analüüsitud ja võimalusel teostatud.

Projekti tulemused

Projekti raames töötati välja Haapsalu Raudtee- ja sidemuuseumile disainilahendusi mootor- ja käsidresiinile. Eelkõige oli fookuses ligipääsetavus, ohutus ja kasutusmugavus. Tulemuslikus koostöös erialaspetsialistidega lahendati keerulised tehnilised probleemid, mis toetavad erivajadustega inimeste (ratstoolis) ja vaegnägijate kaasamist ja osalemist atrktsioonis pakutavatest võimalustest. Tootearenduse tulemusena visualiseeriti ja teostati maketis erinevad tunnusgraafika elemendid, meened ja infograafika linnaruumi.

Rühma liikmed

Käsitöötehnoloogiad ja disain (3)
Linnakorraldus (1)
Liiklusohutus (1)
Group 1

Lisatud lähteülesande pildimaterjal, erialspetsialistide soovitused, muuseumipoolsed ettepanekud ja tähelepanekud

Rühma materjalid

Green Railway pildid.pdf (1.05 MB) Lähtematerjal
ELU_GRailway2025.pptx.pdf (6.05 MB) Esitlus
Dresiin.JPG (1.25 MB) Dresiini mõõtmed
Dresiinide võistlus.jpg (510.68 KB) Atraktsioon
Memo_Green Railway_II_20.11.24(2).docx (2.56 MB) Muuseumi esindaja soovitused

Participants

J
Janne Kalmus
K
Klelia Veske
K
Karoliis Paluots
A
Andres Kütt
A
Anželika Toll

Lisainfo viitamise ja õiguste kohta

Projekti tulemustele viitamisel kasutatakse APA7 viitamissüsteemi.
Kui tööl on rohkem kui 20 autorit, kirjutatakse välja esimese 19 autori nimed, kolm punkti ja viimase autori nimi. Kui autoreid on alla 20, kirjutatakse välja kõikide autorite nimed.