Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži perepäev

TLÜ Haapsalu kolledži perepäev on kohalikule kogukonnale suunatud sündmus, mis pakub kolledži erialasid tutvustavaid mängulisi ja harivaid tegevusi ning teadmisi erinevas vanuses osalejatele.

The aim of the project

TLÜ Haapsalu kolledži missiooniks on toetada läbi õppe-, uurimis- ja arendustegevuse inimeste tervislikku ning turvalist elukorraldust ja -viisi nii Lääne regioonis kui laiemalt kogu Eestis. Selle missiooni täitmiseks korraldame kevadel TLÜ Haapsalu kolledži perepäeva, kus üliõpilased saavad luua oma erialast lähtuvaid praktilisi tegevusi eri põlvkondadele. Päeval läbiviidavad tegevused juhinduvad viimastest valdkondlikest teadustöödest ja uurimustest. On oluline, et üliõpilased oskaksid teooria teadmisi praktikasse viia ja neid ka publikule presenteerida.

Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži arengukava alaeesmärgi punktiks on 1.2.1. Väärtustame ja toetame avalikkusele ning era- ja avalikule sektorile suunatud teadmussiirde tegevusi. Perepäeva sündmusega saame seda eesmärki täita, tutvustades kolledži õppekavasid ja sealt saadavaid teadmisi ja oskusi kohalikule kogukonnale. Tegemist on erialasid lõimiva ja tutvustava projektiga, mis liidab nii kolledži üliõpilasi kui kooliperet.

Perepäeva fookuses on lapsed, nende vanemad ja vanavanemad, kes põlvkondadevahelise koostöö kaudu saavad osaleda mitmekülgsetes tegevustes. Antud sündmus annab põhjuse Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžit külastada ka neil sihtgruppidel, kes tavaliselt ülikooli majja ei satu ning seekaudu tõsta Haapsalu kui ülikoolilinna olemasolu teadlikkust ja väärtust kohalikus kogukonnas.

Projekti tulemused

Toimus edukas perepäev, kus 80 külastajat said mängulisel ja harival moel tutvuda TLÜ Haapsalu kolledži erialadega. Õpitoad näitasid, et erinevad erialad on võimalik siduda praktiliste ja kogukondlike tegevustega, pakkudes harivat ja meeleolukat ajaveetmist kogu perele. Tugevdati sidet kogukonnaga, pakkudes võimalust põlvkondade vaheliseks koostööks. Kaasati vabatahtlikke ja koostööpartnereid ning arendati tudengite meeskonna- ja organiseerimisoskusi. Osalejate tagasiside oli positiivne ja üritust soovitakse muuta iga-aastaseks traditsiooniks.

Project members

Traffic Safety (2)
Handicraft Technology and Design (3)
Community Work in Ageing Society (1)

Participants

C
Cathy Kõiv
L
Loreta Marrandi
E
Elisabel Marciante
K
Kadi Paaliste
T
Terje Teekivi
S
Signe Talviste