Digivahendite liigkasutamise ennetamise õppematerjal lasteaiale ning I ja II kooliastmele

Projekti raames koostasid tudengid digivahendite liigkasutamise ennetamiseks õppematerjale lastele ja õpilastele ning tegevuskavad õpetajale. Materjalid on mõeldud vabalt kasutamiseks.

Projekti eesmärk oli luua õppematerjal lasteaiale ja koolile, et kujundada lastes tervislikke digivahendite kasutamise hoiakuid ja harjumusi. Õppematerjalid suunavad kaasama õppegruppi ja ka perekonda tervist toetavate väärtuste kujunemisesse.

Õppematerjal/töölehed on eakohased ja lapsi kõnetavad ning lõimivad erinevaid valdkondi. Lasteaiale mõeldud õppematerjal on kooskõlas lasteaia riikliku õppekava valdkondadega: mina ja keskkond, keel ja kõne, matemaatika, kunst, liikumine.

Samuti lähtuvad I ja II kooliastme jaoks loodud materjalid PGS üldpädevustest:  a) kultuuri- ja väärtuspädevus;  b) enesemääratluspädevus; c) käituda ohutult ja järgida tervislikke eluviise; d) matemaatika-, loodusteaduste ja tehnoloogiaalane pädevus.

4) Õpet kavandades ja ellu viies lähtutakse PSG põhimõtetest: https://www.riigiteataja.ee/akt/129082014020 1) arvestatakse õpilase taju- ja mõtlemisprotsesside eripära, võimeid, keelelist, kultuurilist ja perekondlikku tausta, vanust, sugu, terviseseisundit, huvi ja kogemusi; 2) arvestatakse, et õpilase õppekoormus oleks ea- ja jõukohane, võimaldades talle aega puhkuseks ja huvitegevuseks.

Õppematerjale loodi nelja töögrupi poolt:

1. Rühm: KOOL  (Tunnikavad, slaidid, õppemäng, eesti ja vene keeles).

2. Rühm: LAPSEVANEMAD ("Digivaba pusle").

3. Rühm: ÕPETAJAD (Tunnikava, harjutused, slaidid, eesti, vene ja inglise keeles).

4. Rühm: LASTEAED (Õppemäng "Digitervis").

Kõiki loodud materjale näed klikkides gruppidel: Group 1 - Kool; Group 2 - Lastevanemad; Group 3 - Õpetajad; Group 4 - Lasteaed.

RS

Riin Seema

seemar@tlu.ee

AB

Arno Baltin

arno@tlu.ee

#Digivahendite liigkasutamine #väärtused #ajajuhtimine #tervisekäitumine

Liisi
Evelyn
Sirli
Heidi
Aleks
Kristin
Eripedagoog-nõustaja (1)
Alushariduse pedagoog (1)
Kasvatusteadused (1)
Sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse (1)
Group 1 - Kool

Digivahendite liigkasutamise ennetamise slaidid ja töölehed ning õppemäng. Eesti ja vene keeles.

Kerli
Helen
Egle
Kristina
Alvar
Maria
Sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse (1)
Kehakultuur (1)
Organisatsioonikäitumine (1)
Group 2- Lastevanemad

Digivaba pusle, mis aitab peredel teha digivahendite kasutamise kokkuleppeid.

Merlin
Edith
Katariina
Maria
Kerli
Ljubov
Sotsiaalpedagoogika (1)
Group 3 - Õpetajad

Digivahendite liigkasutamise ennetamise õppematerjaid, mis aitavad õpetajatel seda teemat käsitleda. Õppematerjalid on eesti, vene ja inglise keeles.

Carmen
Kadi
Ingrid
Marget
Kaidi
Triinu-Liis
Eripedagoog-nõustaja (2)
Hariduse juhtimine (1)
Alushariduse pedagoog (3)
Group 4 - Lasteaed

Õppemäng "Digitervis", mis on sobilik alates 5. eluaastast digivahendite tervisliku kasutamise kujundamiseks.