KRIISIST LAHENDUSENI: VÕRGUSTIKU ROLL ERIVAJADUSTE KONTEKSTIS.

Käesolevat sajandit on ilmestanud mitmed kriisid, seejuures erinevates valdkondades (looduskatastroofid, viirused/pandeemiad, rändekriis, tööjõu- ning tööpuudus). Kriisi ulatusest olenemata mõjutab see perekondi. Eriti haavatavad on erivajadustega lapsed, kes sageli ei oska oma hirme sõnastadagi. Mured omakorda jõuavad ühel või teisel moel kooli, kus õpetaja peab eeskätt pühenduma õppekavale; lisaks napib Eestis nii abiõpetajaid kui tugisüsteemi töötajaid. Kuidas täpselt teada, mida erivajadusega õpilane vajab? Kes peaks seda märkama ja õigeaegselt abi osutama?

Projekti eesmärgiks on analüüsida interdistsiplinaarsete võrgustike olemust ja tööpõhimõtteid – eriti sotsiaalpedagoogika, rekreatsiooni, lastekaitse ning juura ühisosana. Praktiliselt lahendab iga rühm mõnda tegelikku kriisiaspekti erivajadusega õpilase seisukohalt vaadatuna. Iga episood võib üksikisiku tasandil osutuda ületamatuks kuristikuks, ja/või käivitada allakäigu-spiraali. Ehk siis: lumepallist võib tuleneda laviin. Eesmärgiks on panna tulevasi spetsialiste mõistma, et sotsiaalteadustes pole pisiasju. Võrgustik peab olema nii tihe (st koostöö piisavalt efektiivne), et kriisi erinevad aspektid saavad märgatud ning lahendatud enne nö laviini.

ML

Mare Leino

eram@tlu.ee

MM

Mare Merimaa

mererand@tlu.ee

#kriis #meeskonnatöö #võrgustik #seadusandlus #eripedagoogika #rekreatsioon #sotsiaalpedagoogika #lastekaitse.

Kertu
Kadri
Kristin
Triinu